Muzeum Współczesne Wrocław

Pl. Strzegomski 2a
Wrocław 53-681

mww@muzeumwspolczesne.pl

http://muzeumwspolczesne.pl/

(71) 356 42 57

Samorządowa instytucja kultury miasta Wrocławia powołana przez Radę Miejską 10 lutego 2011 roku, a otwarta 2 września 2011. MWW wystawia, popularyzuje i gromadzi zbiory międzynarodowej sztuki współczesnej oraz sztuki wrocławskiej II połowy XX wieku. Prowadzi regularny program debat, wykładów, konferencji naukowych, projekcji filmowych, interdyscyplinarnych projektów społecznych, a także warsztatów edukacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W MWW odbywają się promocje wydawnicze oraz prezentacje raportów z badań społecznych.

 

MWW mieści się przy Placu Strzegomskim, w schronie przeciwlotniczym wybudowanym dla ludności cywilnej w 1942 roku według projektu znanego wrocławskiego architekta Richarda Konwiarza. Jest to jeden z kilku schronów przeciwlotniczych powstałych we Wrocławiu w czasie II Wojny Światowej. W latach 2010–2011 został poddany generalnemu remontowi i zaadaptowany na potrzeby siedziby Muzeum Współczesnego Wrocław.

 

W ofercie MWW są wystawy czasowe oraz dwie wystawy stałe. Wystawy czasowe są prezentowane na poziomach 3 i 4, gdzie znajdują się największe przestrzenie wystawiennicze oraz na poziomach 0 i 5, gdzie prezentowane są mniejsze projekty.

Zmianie ulegają godziny otwarcia Muzeum, które będzie czynne codziennie, oprócz wtorku, w godzinach 12.00–18.00.

W związku z trwającą epidemią od 18 maja 2020 do odwołania, oprócz dotychczasowego Regulaminu Zwiedzania, będą obowiązywać nowe Zalecenia dla Zwiedzających, które są dostępnena stronie MUZEUM

WYSTAWY


Zwiedzanie muzeum

Muzeum Współczesne Wrocław

CZYTAJ WIĘCEJ