Zwiedzanie muzeum

Muzeum Współczesne Wrocław
Wrocław

Fotografia, Literatura, Malarstwo, rzeźba i rzemiosło artystyczne, Sztuka współczesna

Dla dorosłych, Dla młodzieży

Muzeum Współczesne Wrocław

Archiwum Jerzego Ludwińskiego
Stała przestrzeń ekspozycyjno-badawcza, łącząca w sobie elementy wystawy, archiwum i magazynu sztuki. Ta potrójna struktura podporządkowana jest głównej roli Archiwum, jaką stanowi ukazanie intelektualnej spuścizny Jerzego Ludwińskiego i jego znaczenia dla kształtowania się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej przełomu lat 60. i 70. XX wieku.
    
Stanisław Dróżdż. Pojęciokształty
Stała wystawa poświęcona twórczości Stanisława Dróżdża (1939–2009) oryginalnego twórcy poezji konkretnej – pojęciokształtów, autora muralu „Klepsydra” na fasadzie MWW, artysty szczególnie zasłużonego dla kultury Wrocławia. Na ekspozycję składają się oryginalne obiekty w sekwencji jaką nadał im Stanisław Dróżdż oraz 54 warianty układów „Klepsydry”.

Na poziomie 2 znajduje się Samoobsługowe Muzeum – przestrzeń interaktywna, oparta na koncepcji manualnego operowania obrazem wizualnym, dostępna dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych w godzinach otwarcia muzeum. Na poziomie 1 znajduje się Beautiful Tube – kontrastująca z pozostałymi pomieszczeniami kolorowa przestrzeń zaprojektowana przez duet L/B (Sabina Lang i Daniel Baumann). W Beautiful Tube regularnie odbywają się debaty, wykłady, pokazy filmowe i dyskusje, realizowane w ramach programu społecznego. Beautiful Tube to również miejsce warsztatów realizowanych przez dział edukacji MWW.

W oszklonej rotundzie na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław mieści się Cafe Muzeum. W kawiarni można miło spędzić czas ze znajomymi, umówić się na biznesowe spotkanie, skorzystać z darmowego Internetu WiFi. Wielkim atutem Cafe Muzeum jest duży taras, z którego można podziwiać panoramę tętniącego życiem Wrocławia.

Uwaga! Po wymianie Vouchera MultiMuzeum, bilet należy wydrukować i okazać przy wejściu na wystawę.

Dostępne terminy
-

Brak dostępnych terminów w wybranym okresie